Bankowcy: inflacja na koniec roku 3,69 proc.


Na koniec roku inflacja wyniesie 3,69 proc. - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Pentor na zlecenie Związku Banków Polskich. O 1,7 pkt w stosunku do poprzedniego pomiaru spadł w czerwcu wskaźnik koniunktury bankowej Pengab.

Po wczorajszym dniu można potwierdzić, że wtorkowa decyzja chińskich władz monetarnych miała jedynie krótkotrwały wpływ na rynki globalne. Końcówka tygodnia zwraca uwagę inwestorów na ważne dane makroekonomiczne z USA i pierwsze istotne wyniki spółek. Produkcja cukru na Mauritiusie wzrosła w 2009 roku o 3,3 procent, do 467.234 ton, ale zła pogoda spowodowała, że nie udało się zrealizować początkowych założeń, podała w środę lokalna Izba Rolnictwa. The World Bank will this year launch projects in Russia worth $1 billion, but is unlikely to lend money to the government directly, Kremlin's top economic aide Arkady Dvorkovich said on Tuesday. Russia plans to borrow up to $17.8 billion abroad this year to help plug a deficit left by its first recession in a decade.Norweski bank centralny jako pierwszy w Europie od czasów wybuchu kryzysu postanowił podnieść stopy procentowe. Główna stopa wzrosła o 0,25 procent do 1,75 procent. To reakcja na pobudzenie gospodarki, a wraz z nią wzrostu cen, który sięga już 2,5 procent. Kryzys finansowy w Grecji stworzył niemieckim blogerom możliwość szczerego wypowiedzenia się na temat Unii Europejskiej - a zwłaszcza euro. "Oddajcie nam naszą niemiecką markę" - pisze jeden z nich. Inny radzi Wielkiej Brytanii, która nie jest członkiem unii walutowej, by trzymała się od niej z daleka: "Nie warto. Zachowajcie swojego funta. My powinniśmy byli zrobić to samo z marką". Złoty wciąż pozostaje w konsolidacji. W szerszym wymiarze notowania EUR/PLN od kilku tygodni poruszają się w przedziale 4,0400 - 4,2000. W zależności od nastrojów rynkowych kurs tej pary walutowej przemieszcza się w pobliże któregoś z ograniczeń kanału i konsolidacja ulega zawężeniu.

Indeks największych spółek WIG 20 zanotował kolejne szczyty ponad rocznej hossy (2587,69 pkt) we wtorek. Trend wzrostowy trwa w najlepsze i należy się go trzymać, uważają analitycy.

Resort skarbu nie sprzedaje spółek Skarbu Państwa wyłącznie dla korzyści budżetowych - zapewnił w poniedziałek wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. Podkreślił, że MSP analizuje procesy prywatyzacyjne m.in. pod kątem korzyści inwestycyjnych, kapitałowych oraz społecznych. Chaos spowodowany przez kryzys grecki jest wielkim ostrzeżeniem dla zjednoczonej Europy, która, aby przetrwać, musi zdecydować się na prawdziwą wspólną politykę gospodarczą - pisze w poniedziałek francuska prasa, komentując przyjęty w nocy w Brukseli unijny pakiet ratunkowy.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Centrum Klima w związku z ofertą publiczną 3 mln akcji serii C i zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu tych akcji na rynku regulowanym oraz PDA serii C - podała KNF w komunikacie. W zachodniej Europie małe zmiany kontraktów na indeksy, po zwyżkach na giełdach w Azji - podają maklerzy. W dniu dzisiejszym na rynku panowały mieszane nastroje. Na głównej parze walutowej w trakcie sesji obserwowaliśmy zmiany w trendzie bocznym, ale przy podwyższonej zmienności, co mogło wielu inwestorów wprawić w zakłopotanie.NWZA Sanwilu zdecydowało o scaleniu akcji spółki w stosunku 20:1, po scaleniu kapitał zakładowy spółki będzie się dzielił na 50.117.250 akcji o wartości nominalnej 1 zł - wynika z uchwał podjętych przez NWZA Sanwilu. Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Jean-Claude Trichet, powiedział, że stopy procentowe w strefie euro są obecnie na odpowiednim poziomie. Operatorzy stacjonarni i komórkowi od lat walczą o małe i średnie przedsiębiorstwa. Ale konkurencja w postaci telefonii internetowej jest coraz mocniejsza.

Wzrost na Wall Street


Poniedziałkowa sesja na amerykańskiej giełdzie przyniosła wzrosty, a poprawę nastrojów inwestorzy zawdzięczali kolejnej porcji lepszych od oczekiwanych wyników spółek. Ożyły nadzieje, że gospodarka podnosi się z kryzysu, a sezon wyników kwartalnych, który w tym tygodniu przyśpiesza, będzie udany. Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,96 proc. do 10 092,19 pkt. Nasdaq Comp. zyskał o 0,91 proc. do 2176,32 pkt. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,94 proc. i wyniósł na koniec dnia 1097,91 pkt.

Kotecki: Euro w Polsce najszybciej jak się da


Wiceminister finansów, pełnomocnik rządu do spraw wprowadzenia euro Ludwik Kotecki powiedział, że w połowie przyszłego roku gotowy będzie Narodowy Plan Wprowadzenia Euro. Jego zdaniem, europejską walutę trzeba wprowadzić najszybciej, jak się da.

PLN pozostaje mocny, możliwa niewielka korekta


Kurs złotego pozostaje mocny, na co wpływają m.in. wypowiedzi członków Rady Polityki Pieniężnej dotyczące możliwości zmiany nieformalnego nastawienia Rady na restrykcyjne, zapowiadającego ewentualne podwyżki stóp procentowych.

AmerBrokers rekomenduje Kruszwice


Wydział Corporate Finance Domu Maklerskiego AmerBrokers S.A. informuje, że w dniu 6 października 2009 roku przy kursie 62,20 zł dla spółki Kruszwica została wydana rekomendacja Trzymaj.

Komisja finansów pozytywnie o projekcie zmian w VAT


Sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie zaopiniowała w środę rządowy projekt nowelizacji ustawy o VAT, przewidujący podniesienie limitu obrotów, zwalniającego z obowiązku płacenia podatku.

nasze biuro organizuje stolec szkoły i wycieczki na kwestia dzieci i grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze biuro wycieczki szkolne oraz trawka szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku środku ofercie posiadamy rozłożysty selekcja miejsc na cykl zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki budujący jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i zioło szkoły na każdą fundusze i do środka dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje zielsko szkoły dodatkowo wycieczki na zagadnienie dzieci i grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze

zielone szkoły Warszawa

pokój przyjęć wycieczki szkolne także kał szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od chwili codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozgałęziony wybór miejsc na ułożenie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. Aż do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki budujący jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne i maryśka szkoły na każdą kapitał i do wewnątrz dowolnym regionie Polski. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego